Czym jest kredyt hipoteczny?
Kredyt hipoteczny w Lublinie, w Poznaniu lub w innym polskim mieście to rodzaj pożyczki, które oferują banki. Pożyczka hipoteczna jest udzielana w celach zakupowych związanych z nabyciem szeroko rozumianej nieruchomości. Instytucje hipoteczne w zamian za udzielenie kredytu wymagają zabezpieczenia w postaci domu, mieszkania lub innego lokum. Takie zabezpieczenie nazywane jest np. hipoteką.
Oznacza to, że w przypadku niespłacania zobowiązania, bank posiada pełne prawo do dochodzenia roszczeń w formie sprzedaży nieruchomości. W większości przypadków kredyt hipoteczny jest przydzielany na dłuższy okres trwania oraz oprocentowany, z powodu sporego ryzyka dla banku. Osoba, która decyduje się na kredyt hipoteczny, musi więc posiadać jakąś nieruchomość lub przeznaczyć pożyczoną kwotę właśnie na zakup danego lokum, które jest zabezpieczeniem dla podmiotu udzielającego hipotecznego kredytu mieszkaniowego.
Kredyt hipoteczny w Lublinie – co warto wiedzieć?
Jeżeli w Twoich planach lub marzeniach jest zakup własnościowego mieszkania, lub domu możesz posłużyć się kredytem hipotecznym. Jest to rodzaj kredytu, który można uzyskać pod warunkiem posiadania lub zamiaru zakupu nieruchomości. Rozwiązanie to jest zazwyczaj długoterminowe, które zaciąga się na kilkadziesiąt lat, natomiast istnieje możliwość nadpłacania rat, dzięki czemu możemy szybciej zakończyć zobowiązanie. Jest to jedno z rozwiązań, na które decyduje się duża ilość osób, szczególnie gdy wchodzi w grę promocyjny kredyt oszczędnościowo hipoteczny. Często taka opcja okazuje się najkorzystniejsza, gdy nie posiadamy odpowiedniej sumy gotówki na zakup lokum i musimy posłużyć się kredytem budowlanym z oprocentowaniem.
Kredyt hipoteczny w Lublinie – Zrób to skutecznie!
Powyżej mogłeś zauważyć, że kredyt hipoteczny to dość skomplikowany temat, zwłaszcza w dobie kryzysu, podwyższonych stóp procentowych i coraz ciężej dostępnych kredytów, w tym kredytów hipotecznych. To między innymi dlatego do mojego biura przychodzi bardzo dużo mieszkańców Lublina, by skonsultować swoje plany i marzenia dotyczące nowych czterech ścian, czy też innej ważnej dla nich nieruchomości.
Jest to dla mnie duża przyjemność i przywilej móc pomagać ludziom w spełnianiu ich marzeń, doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak dużą rolę w szczęściu rodziny odgrywa własne mieszkanie, w którym panuje spokój, miłość i mir domowy. Kredyty hipoteczne w Lublinie stały się znacznie ciężej dostępne wraz z wcześniej wspomnianą podwyżką stóp procentowych. Na szczęście jestem w stanie pomóc pozyskać kredyt hipoteczny na korzystnych warunkach.
Jako ekspert finansowy do spraw kredytów hipotecznych doskonale odnajduję się w gąszczu przepisów, norm i warunków do spełnienia przez pożyczkobiorcę. Posiadam również znajomość branży, co ułatwia mi przedstawienie najbardziej opłacalnej oferty szytej na miarę oczekiwań każdego Klienta.
Pomocą dla swoich klientów zajmuję się kompleksowo. Wykonuję wszystkie czynności poza podpisaniem samej umowy kredytowej. Przygotowuje wnioski kredytowe, wypełniam kosztorysy, pomagam zebrać dokumenty, procesuje wnioski w banku, odpowiadam na pytania analityka, negocjuję ofertę oraz po podpisaniu umowy pomagam z uruchomieniem kredytu. W skrócie jestem Twoim kredytowym opiekunem (kredyt bierzesz zapewne na 25 lat więc warto, abyśmy się polubili. 🙂
Dlaczego współpraca z doradcą finansowym jest wartością dodaną przy staraniu się o kredyt hipoteczny w Lublinie?
Bardzo istotny i wymagający podkreślenia jest fakt, iż jako pośrednik kredytu hipotecznego nie mogę pobrać od klienta żadnych pieniędzy. Natomiast w przypadku, gdy interesant zdecyduje się na kredyt hipoteczny za moim pośrednictwem, wszelkie koszta mojej obsługi pokrywa bank, z którym podejmujemy współpracę. Przed tym przedstawiam różne opcje i warunki na kredyty mieszkaniowe. Co najważniejsze moja prowizja nie może być kosztem klienta.
Oferta kredytu za moim pośrednictwem musi być identyczna, jak w przypadku, gdyby kredytobiorca prowadzi rozmowy z bankiem hipotecznym w pojedynkę. Taki system jest bardzo atrakcyjny, dla każdej ze stron. Klient otrzymuje najlepszą możliwą ofertę, bank pozyskuje świadomego klienta, a ja zyskuję wynagrodzenie za pomoc w całym procesie oraz oczywiście satysfakcję z wykonanej pracy.
Poruszona powyżej świadomość to istotna kwestia w realiach dynamicznie zmieniających się warunków kredytowych, jakby nie patrzeć pożyczka hipoteczna w większości przypadków to decyzja na długie lata, warto więc dobrze się do niej przygotować. Najlepsza oferta na rynku dla Twoich potrzeb, wskazanie plusów i minusów każdego rozwiązania i wiele więcej. To między innymi dlatego warto pracować z doradcą finansowym przy tak ważnej życiowej decyzji.
Kiedy warto wziąć kredyt hipoteczny?
Tak, jak zostało wspomniane powyżej, taka decyzja powinna być dokładnie przemyślana. Niezbędne jest, aby wziąć w tym procesie pod uwagę swoją sytuację finansową, możliwości spłaty zobowiązania oraz to, jaką nieruchomość planujemy zakupić lub jaką mamy obecnie w posiadaniu. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji warto skonsultować się z centrum hipotecznym lub specjalistą w tej dziedzinie, który rzetelnie jest w stanie zdiagnozować, czy możesz pozwolić sobie na takie zobowiązanie i czy jest to dobre wyjście w danym momencie, biorąc pod uwagę czynniki wewnętrzne i zewnętrzne.
Kredyt hipoteczny to dobra decyzja, jeśli jesteśmy w stanie udokumentować naszą zdolność kredytową. Przed zdecydowaniem się na pożyczkę hipoteczną warto porównać oferty różnych banków i zweryfikować, która z nich będzie dla nas najkorzystniejsza.
Do ilu banków najlepiej złożyć wniosek o kredyt hipoteczny & Ile poczekam na decyzję o kredycie hipotecznym w Lublinie?
Najlepiej skontaktować się z kilkoma różnymi bankami. Niepisana zasada oraz moje wieloletnie doświadczenie w branży wskazuje na to, że optymalnie są to minimum trzy banki w przypadku kredytów hipotecznych. Powód tego, jest dosyć klarowny i logiczny, z racji tego, że gdy wybierzemy ofertę Banku ,,A’’ to bank ten ma prawo odrzucić Twój wniosek, bez podania konkretnego powodu. Interesant jest wtedy niestety zmuszony rozpoczynać cały proces pozyskiwania kredytu hipotecznego od nowa w Banku ,,B’’. Sytuacja zmienia się w przypadku, gdy złożymy wnioski do Banków ,,A’’, ,,B’’ i ,,C’’, wtedy klient przestaje być zależny od kaprysów banku oraz analityka, który ma wpływ na finalną decyzję.
Zdecydowanie taki schemat działania stawia mnie jako negocjatora i klienta w dużo lepszej pozycji negocjacyjnej. Wracamy tutaj do punktu, w którym warto podkreślić, jak może ułatwić życie i proces pozyskania hipoteki mieszkaniowej.
W ofercie mam wszystkie banki, które udzielają kredytów hipotecznych. Natomiast ja sam działam pod skrzydłami największego pośrednika kredytu hipotecznego tj. Firmy Expander. Dzięki takiej elastyczności możemy dobrać kilka najlepszych opcji na rynku kredytów hipotecznych i rozpocząć proces pozyskiwania środków na Twoją nową nieruchomość.
Natomiast jeżeli chodzi o czas oczekiwania na decyzję banku dotyczącą naszego wniosku, jest to maksymalnie 21 dni roboczych. Najczęściej okres oczekiwania trwa do dwóch tygodni, chociaż mój rekord to 2 godziny – Millennium bank 🙂
Jak wygląda procedura pozyskania kredytu hipotecznego z doradcą kredytowym?
- Zdecydowanie pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z kompetentnym doradcą kredytowym, który transparentnie pomoże nam przebrnąć przez wszystkie formalności, doradzając, co i w jakim przypadku będzie najkorzystniejsze.
- Kolejną kwestią jest wybór opcji, która finansowo najlepiej prezentuje się w przypadku konkretnego klienta, w czym naturalnie pomagam.
- Następnym krokiem jest udanie się do banku w celu ustalenia wszelkich szczegółów (jako specjalista do spraw kredytów hipotecznych w Lublinie, szanuję wygodę swoich klientów, dlatego wszelkie formalności jestem w stanie załatwić w Twoim imieniu, bez konieczności Twojej obecności w banku hipotecznym – oczywiście na mocy upoważnienia)
- Po ustaleniu szczegółów i wyborze najlepszych warunków na kredyt mieszkaniowy następuje ostateczna decyzja w kierunku finalizacji oraz podpisanie wszelkich formalności.
Jak zmniejszyć raty kredytu hipotecznego?
Jeżeli przestaje wystarczać Ci pieniędzy w Twoim budżecie domowym na spłatę kredytu, zapewne czujesz niepokój. Oczywiście nie jest to łatwa,ani przyjemna sytuacja, natomiast nie jest to również sytuacja bez wyjścia. Dobry doradca kredytowy doskonale wie i zna sposoby, którymi możemy się ratować w tym położeniu.
Jeżeli mamy potrzebę zmniejszenia rat naszego kredytu mieszkaniowego, możemy zrobić to indywidualnie lub właśnie przy pomocy doradcy kredytowego. Istnieje tutaj kilka wariantów i opcji, na które możemy się zdecydować.
Możesz skonsultować się ze swoim doradcą kredytowym, aby ten skontaktował się z bankiem w celu renegocjacji warunków na kredyt mieszkaniowy. W grę wchodzi w tym przypadku między innymi: zmiana oprocentowania lub zmiana okresu kredytowania, co okazuje się pomocne, gdy mamy potrzebę zmniejszenia miesięcznych rat.
Warto pomyśleć o wariancie, w którym jesteśmy reprezentowani przez specjalistę do spraw kredytów hipotecznych. Oprócz naturalnie rozległej wiedzy, dotyczącej dostępnych możliwości rozwiązania Twojego problemu, jestem w stanie skutecznie podejść do negocjacji z bankiem, który widzi, iż Ty jako Klient podchodzisz do sprawy poważnie (ponieważ skoro współpracujesz z profesjonalistą w dziedzinie kredytów hipotecznych, to najwyraźniej zależy Ci na sprawnym i opłacalnym dla obu stron rozwiązaniu).
Jest również opcja refinansowania kredytu, czyli zaciągnięcia kolejnego zobowiązania, na spłatę obecnego, lecz na nieco lepszych warunkach niż obecny. Nie jest to idealna opcja, więc zanim się na nią zdecydujemy, warto przemyśleć kwestie dodatkowego źródła dochodu, co może być bezpieczniejszą opcją.
Podsumowując, sposobów na zmniejszenie rat kredytu hipotecznego jest kilka i zdecydowanie przed podjęciem jakichkolwiek kroków warto skonsultować to z doradcą, który miał już styczność z takimi sytuacjami i potrafi rzetelnie ocenić sytuację oraz doradzić, co byłoby na dany stan rzeczy najrozsądniejsze.
Jak najlepiej nadpłacać kredyt hipoteczny?
Tutaj analogicznie, jak przy innych pytaniach tego typu, ciężko od razu wskazać najlepszą opcję. Kluczowe jest rozeznanie się w sytuacji i indywidualne doradztwo, które jest w stanie zapewnić nam doradca kredytów mieszkaniowych.
Przede wszystkim warto zaznaczyć, że najbardziej opłaca się nadpłacać kredyty, które mają wyższe oprocentowanie, ponieważ im wyższe jest oprocentowanie, tym więcej pieniędzy tracimy na odsetki. Tak, więc spłacając kredyt z wysokim oprocentowaniem, jesteśmy w stanie zaoszczędzić więcej pieniędzy w dłuższej perspektywie czasu, a to właśnie na tym przeważnie zależy pożyczkobiorcom.
Kolejną kwestią, która jest dosyć istotna, jest to, że jeśli już nadpłacamy kredyt, to róbmy to regularnie. Nawet jeżeli planujesz nadpłacać kredyt mieszkaniowy stosunkowo niewielkimi kwotami, może okazać się to opłacalne. Im częściej nadpłacamy, tym szybciej jesteśmy w stanie spłacić nasze zobowiązanie hipoteczne.
W tej sytuacji możemy również zastanowić się nad kwestią zmiany sposobu spłaty kredytu. Jeżeli dotychczas spłacasz raty w systemie malejącym, warto przemyśleć sobie opcję rat stałych. Stałe raty są wyższe na początku spłaty kredytu, ale zmniejszają się wraz z czasem, co zwiastuje, że nadpłacając kredyt, redukujesz główną kwotę zadłużenia, a co za tym idzie, również odsetki naliczane od pozostałej kwoty, którą pozyskałeś od banku w celu zakupu nieruchomości.
Na co możemy wziąć kredyt hipoteczny i Ile naraz kredytów mogę posiadać?
Z mojego doświadczenia wynika, że w społeczeństwie utarło się stwierdzenie, że kredyt mieszkaniowy możemy wziąć tylko w przypadku zakupu stricte mieszkania lub domu. Nic bardziej mylnego, kredyt hipoteczny w Polsce możemy pozyskać dosłownie na wszystko, co ma bezpośredni związek z zaspokojeniem potrzeb mieszkaniowych’’. Dlatego też nie należy interpretować tego, aż tak bardzo dosłownie. Przez powyższe wyrażenie możemy rozumieć:
1. Zakup mieszkania na rynku wtórnym lub pierwotnym w zależności od preferencji i potrzeb kredytobiorcy,
2. Budowę domu od samych podstaw,
3. Remont lub wykończenie domu i mieszkania,
4. Zakup miejsca postojowego, jeżeli uznamy, że jest nam niezbędne do prawidłowego funkcjonowania,
5. Zakup garażu, w celu przechowywania auta lub innych naszych rzeczy,
6. Zakup działki budowlanej, co w obecnych czasach jest doskonałą inwestycją, biorąc pod uwagę rosnące ceny gruntów,
7. Wykupienie udziałów w nieruchomości,
8. Refinansowanie „starego” kredytu hipotecznego, co zostało wspomniane już powyżej, czasami to rozwiązanie okazuje się jak najbardziej rentowne,
9. Konsolidacja kredytów gotówkowych, czyli zabieg, na który składa się możliwość połączenia zobowiązań kredytowych, które posiadamy dotychczas w jeden zazwyczaj z lepszymi warunkami.
Tak, więc, jak widać, celów, na które możemy pozyskać finansowanie hipoteczne, jest bardzo dużo, a co również warto nadmienić, możemy skutecznie łączyć ze sobą różne rozwiązania, korzystając z jednego kredytu hipotecznego.
Co do ilości kredytów hipotecznych, które możesz posiadać na nieruchomość w Lublinie, lub innym polskim mieście, nie ma ograniczenia jednostkowego… choć faktycznie niektóre banki ograniczają ilość pożyczek do 2-3. Najważniejsza jest natomiast sama zdolność kredytowa, która determinuje ilość i wielkość pożyczek hipotecznych.
W zależności od Twoich potrzeb należy stworzyć strategię kredytową, którą jesteśmy w stanie kompleksowo zaplanować. Możemy łączyć na przykład zakup mieszkania z zakupem miejsca postojowym, biorąc pod uwagę od razu wykończenie mieszkania. Tą przykładową sytuację możemy bez problemu sfinansować jednym kredytem hipotecznym, więc jak widać, możliwości jest całkiem sporo.
Strategię najlepiej opracować z doradcą kredytowym jeszcze przed skorzystaniem z pierwszego kredytu hipotecznego. Dzięki temu biorąc pod uwagę Twoje cele i plany, możemy od samego początku zaprojektować działania w taki sposób, by na żadnym etapie starania się o kredyt / kredyty nie stanęła na naszej drodze nieoczekiwana przeszkoda.
Czy będąc małżeństwem mogę zawnioskować samodzielnie o kredyt hipoteczny, czy małżeństwo to warunek konieczny do wspólnego wnioskowania o kredyt?
Tak, jest taka możliwość, jednak wiąże się ona z pewnym obowiązkiem, jakim jest rozdzielność majątkowa. Małżonkowie muszą być od siebie oddzieleni finansowo pod kątem prawnym, by istniała możliwość wnioskowania o kredyt hipoteczny jako indywidualna osoba.
Należy jednak pamiętać, iż taka decyzja może znacząco wpłynąć na zdolność kredytową oraz na to, jakie finalnie możliwości będą dla Ciebie dostępne od poszczególnych banków.
Czy małżeństwo to warunek konieczny do wspólnego wnioskowania o kredyt?
Nie, kredyt można wziąć z „kim się chce” tj. Może być to tzw. „Wolny związek” ale równie dobrze mogą być to rodzice z dzieckiem lub osoby zupełnie ze sobą niespokrewnione. Mamy dużo możliwości.